muzyka

wtorek, 3 grudnia 2013

grzejemy

znowu czas mnie nadgryzł
ten czas co ma zęby nieliche
a wszystko przez ten kaloryfer
jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniemzaszroniło i ziębi
Na dnie kubka po wypitej rozpuszczalnej zawsze pozostaje osad. Czuję na języku proszek, a kiedy skręcam szyję, w środku chrupie jakaś zaschnięta żyłka.
 Kręgosłup ( w tym moralny) siada, mówię mu rusz się, nie stygnij, dźwigaj.
 Nie reaguje. Jak się spinam, on też. Oj, narosło różnego badziewia w głowie, różnymi badziewiami przyszło się trapić. Starzeję się, czyżby?

Życzę sobie i każdemu, żeby się nie starzał, a jedynie dojrzewał.

Starzeniu się podlega każde zwierzę. Dojrzewanie jest przywilejem istot ludzkich. Dojrzewanie oznacza głębsze wchodzenie w życie i wnikanie w siebie. Osho.

Ludzie myślą, że zestarzeć się znaczy dojrzeć, nic bardziej mylnego. Każdy będzie stary fizycznie, ale niekoniecznie dojrzały psychicznie. Dojrzałość pochodzi ze świadomości, a starzenie to brak wniosków i mechaniczne powtarzanie tych samych błędów.
Niby takie pitu pitu?
Uświadomiłam sobie, że moje życie toczy się po okręgu. Raz za razem się złoszczę, raz za razem żałuję i podejmuję decyzję by się nie złościć, i klapa, i powtórka z marnej rozrywki.

Moim końcorocznym postanowieniem staje się  - Ucz się, kobieto dorosła, na błędach.
Możecie mi tego życzyć - żeby się udało w końcu PRZEŻYWAĆ świadomie to badziewie, bez repleya. Żeby mój system trawienny zadziałał. Dziękuję.

3 komentarze:

  1. ;) można jeszcze wyciągać wnioski z błędów jakie popełniają inni. To mniej bolesne:D

    OdpowiedzUsuń
  2. "Dojrzałość pochodzi ze świadomości, a starzenie to brak wniosków i mechaniczne powtarzanie tych samych błędów." - wpisuję do dzienniczka aforyzmów i cytatów.

    OdpowiedzUsuń