muzyka

niedziela, 14 kwietnia 2013

cel

Usmiecham się do Was na podpartej bródce bębniąc palcami o nos, bo zwykle jak się pojawiam, po dość długim zniknięciu, to mam  w zanadrzu (przynajmniej mnie sie tak wydaje) pytanie..rozważanie, refleksję.
Cóz, kto jak kto, ale ja lubię się dziwić i często się zawijam jak pytajnik, co jest na, albo w kropce;)

Co jest Waszym celem w życiu ?

Życie składa się z małych celów, bo chyba cel nie musi być jedyny i ostateczny?  
Cel może być intuicyjny, taki, że trudno go doprecyzować, albo wyrazisty jak kreska Picassa.
Cel - awans. Cel - spokój. Cel - brak celu (czy można tak?!)
Cel-pal albo, jak mam nieraz ochotę powiedzieć - pal licho cel.
 Terror celu, bo w niektórych przypadkach ów cel równa się sens,  ale jak można powiedzieć, że czyjeś życie jest bez sensu? Życie ma sens samo w sobie. Cel, który ubieramy w słowa, się  pojawia lub nie. Cel ponad naszymi widzimisię, pragnieniami i chceniem, jest, że tak powiem - boski:)
Cel jako równoważnik planu, albo życiowego credo...
bo
czy nie chodzi czasem o intuicję, zaufanie do siebie i przekonanie, że to co robimy ma wpływ na nas i wszystko wokół. Pielęgnowanie tej świadomości to chyba mój cel....hmmm...
Próbuje szukać odpowiedzi w sobie, nie sugerować się zanadto tym co piszą, bo może tego zwyczajnie nie rozumiem, albo rozumiem opacznie. A nieraz piszą, że trzeba, że mus ... a ja odpowiadam, że jak mus to tylko owocowy.
  jak jest z Wami?

13 komentarzy:

 1. Bez celu popadam w depresję, najgorsze jest nie mieć jego potrzeby, jeszcze gorsze niż go nie mieć...

  OdpowiedzUsuń
 2. myslę, że samo 'nieposiadanie celu' nie jest najgorsze, ale właśnie te natarczywe mysli..że aaaa!, nie mam go i co ja ze sobą pocznę;)
  może chodzi o wewnętrzne nastawienie

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wierze w to, ze ludzie moga nie miec celu... Celem moze byc wypicie dzisiejszego wieczoru kufla piwa... Cel jest zawsze, choc bardzo czesto nieuswiadomiony... Moj terazniejszy cel... szukam kolorowej chustki na glowe, bo wiosna /smiech/
  Serdecznosci wiosenne
  Judith

  OdpowiedzUsuń
 4. Cele dzielę na codzienne i odświętne. Codzienne odhaczam, odświętne celebruję.

  I cel, moim zdaniem, niczego nie uświęca...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jasne, że nie uświęca, szczególnie jeśli sie idzie po tzw. trupach

   Usuń
 5. Cel - pal :D O przepraszam, ale tak mi się głupio skojarzyło!
  Cel? Wolę nie analizować. Trwanie, bycie, przyglądanie się i działanie w zależności od potrzeby(dycha bądź ciała). Poza tym gdy ma się dzieci(jedno wystarczy) cel jest ardzo oczywisty. No. Dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja tam zawsze jakiś cel mam :) przyjemny :) bo cy się lepiej do pracy rano wstawało :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cele nadają barw życiu, każdy ma jakiś cel, chociażby przeżyć ten dzień:)

  OdpowiedzUsuń
 8. nie mam niestety (stety...) zdolności do jasnego określania celów. Żyję po prostu i staram się, żeby życie moje i moich bliskich miało jakość (według mojej skali jakości). Nie zawsze to się udaje- czasami przez pracę, czasami przez lenistwo i inne takie (okoliczności, które - staram się !- niekoniecznie chciałabym , żeby rzadziły mną i moim czasem, życiem, zasobami). W zasadzie każdy wykonując jakąś czynność, pracę tym samym dąży do celu, jakim jest ukończenie tychże. Ale rozumiem, że chodzi tutaj o cele dalekosiężne - cóż, kilka razy miałam takie i efekt to było istne rumowisko - raz zawiódł organizm , innym razem wola walki opuściła mnie bez słowa. no ale bez smętów - jest dobrze! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba myslałam o tych dalekosiężnych, ale tak naprawdę chodziło mi o zdobycie innej perspektywy w okreslaniu celu. Byłam nieco zagubiona, bo utozsamiałam cel z sukcesem, dobrobytem, działaniem na wielka skalę. Takie mnie dopadły bzdurne, biznesowo-pienięzne powiązania. Nie napisałam o tym we wpisie, ale grunt, że dzieki waszym komentarzom uswiadomiłam sobie swój tok myslenia i moge go skorygować.

   dziękuję Skango i wszystkim innym:)

   Usuń
 9. Moim celem jest maksymalne zdystansowanie się do własnej osoby :P

  OdpowiedzUsuń