piątek, 24 lutego 2017

niemoc twórcza

Nie wyobrażam sobie, że z kubkiem porannej kawy przystaję przed parapetem i nie widzę tych drzew. Gdyby je ścieli padłabym trupem obok. Dziś szczególnie światło oparło się o konary i widok ten wyjątkowo krzepił i grzał mimo zachmurzenia.
Nie da się (a może powinno się!) przewidzieć wprowadzając nowe prawo, że człowiek w końcu je wykorzysta w związku z własnym widzimisię.  Minister ochrony środowiska zamienia się w ministra środowiska z tendencjami destrukcyjnymi. Zamiast strzec i chuchać na kwiatek, woli wystawiać naturę do wiatru. Czystka dosięga wszystkiego.
niedziela, 19 lutego 2017

w oku cyklonu
W związku z podwyżką czynszu osiedleńcy próbują zawrzeć pakt wspólnotowy przeciw spółdzielni. Opłaty poszły w górę jak cholera, wszyscy narzekają. Obawiam się, że jak ci co mogą, zawiążą wspólnotę mieszkaniową, to zwykli najemcy będą płacić takie czynsze o jakich im się nie śniło. Są to sprawy, które kiedyś tłumaczyła mi  mądra kuzynka, trudno mi przytoczyć treść, ale możemy mieć przesrane.

Poza tym czytam horoskopy. Durna. Zawsze się do nich odnoszę z początkiem roku i nie lubię.
Zapowiada się rok przemian. Sama dążę do tej zmiany, ale boję się że nie ogarnę swoich planów i zamiarów...i tak mglistych. Za co się wziąć, czego trzymać, co rozwijać. Pikawka zaczyna szwankować skręcając na tor niepokojących, przyspieszonych stuków. Za szybko.
Wieczorami miewam stany lękowe, pewnie stąd w dowód miłości i troski dostałam od Leszka na walentynki positivum. Dobre;P
W pracy czuję sie gorsza, nieogarnięta. Młodość wymiata stare śmieci. Szesnaście lat młodsza koleżanka zaczyna mnie traktować protekcjonalnie.Ciężkość serca, powiem wam.
Szukam dla siebie jakiejś niszy zawodowej, w która mogłabym wejść i spróbować sił. Myślę o animacji dla dzieci i seniorów. Mam jakieś doświadczenie, ale brakuje mi papieru do pomachania.
Najgorzej, że czuję że się starzeję, że czas ucieka a ja trzymam w ręku puszkę pandory.

Ratuje mnie rodzina w której mam renomę energetycznego wampira.
W horoskopach piszą, że ten przełomowy rok może nadszarpnąć poważnie zdrowie bliźniąt w związku z licznymi okazjami do zmian i koniecznością podejmowania decyzji.

Do licha, kto pisze te horoskopy..kto je czyta...

relaxxx